4 błędy, których powinna wystrzegać się kobieta w stroju biznesowym

achlopik| 07 Feb 2015| 0 comments | Biznes portret

Błędy w dobrze garderoby zdarzają się każdemu – w końcu nie jesteśmy profesjonalnymi stylistami i na co dzień wybieramy rzeczy, w których czujemy się po prostu dobrze. O ile w przypadku spotkań ze znajomymi, drobne niedociągnięcia zostaną szybko zapomniane i wybaczone, to w przypadku zdjęcia biznesowego, mogą kosztować utratę szansy na wymarzoną posadę. Jak w takim razie ubrać się na sesję zdjęciową, na której chcemy pokazać nasze profesjonalne oblicze? Skorzystaj z moich porad, a na pewno efekt finalny na fotografii Cię nie zaskoczy. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, daj mi znać w komentarzu – na pewno wyjaśnię wszystkie wątpliwości.

1# Jaskrawe kolory ubrań, szaleństwo wzorów i różnorodność tkanin.
Jeśli lubisz na co dzień podkreślać Twój styl ekscentrycznym ubraniem, to na czas biznesowej sesji fotograficznej muszę Cię poprosić o zrezygnowanie ze swoich ulubionych cekinów, czy fuksji. Wszystko powinno być stonowane, co nie oznacza, że czarno – białe. Wręcz przeciwnie, ubiór od stóp do głów w czerń jest niewskazany, bo postać na takim wydrukowanym zdjęciu będzie wyglądać jak ciemna plama. Mija się to z celem sesji, prawda? Lepiej wybrać bezpieczne szarości, czy granat, który prezentuje się wyjątkowo profesjonalnie.

Jeśli chodzi o fason stroju, to najlepiej dobrany do sylwetki. Modny krój oversize na zdjęciu może wyglądać jak… worek, a tego nie chcemy. Dobrze skrojony żakiet ze spódnicą lub spodniami zawsze się obroni, niezależnie od jego rozmiaru.

2# Wybór makijażu bez uwzględnienia potrzeb sesji zdjęciowej.
Podczas wizyty u fotografa można często skorzystać z profesjonalnego makijażu wykonanego przez wizażystkę. Jest on raczej mocniejszy od codziennego make-upu i może przy pierwszym wrażeniu wydawać się przerysowany, ale gwarantuję Ci, że na zdjęciach wyjdzie świetnie. Jeśli wolisz się sama umalować albo zastanawiasz, czy makijaż jest niezbędny, obserwuj mojego bloga – wkrótce pojawi się na nim cały post poświęcony make-up’owi na sesję zdjęciową.

3# Wyrazista biżuteria w dużej ilości.
Najlepiej ogranicz ulubione ozdoby do minimum. Nie zakładaj po jednym pierścionku na każdy palec. Krzykliwe wzory i błyszczące cyrkonie nie wyglądają dobrze na zdjęciach. Skupiają na sobie uwagę, odwracając ją jednocześnie od Twojej twarzy. Dyskretna obrączka, drobne klipsy, czy złoty łańcuszek w zupełności wystarczą.

W przypadku biżuterii do sesji biznesowej mniej znaczy więcej. Wiem, że kobiety lubią podkreślać swój wizerunek takimi dodatkami i jest to w porządku, dopóki nie przesadzają. Dlatego przed wyjściem upewnij się, że masz na sobie tylko to, co konieczne.

4# Nierespektowanie ogólnych zasad dotyczących ubioru.
W stroju biznesowym nie ma miejsca na epatowanie seksualnością. Odkryte ramiona i duży dekolt nie pokażą, że jesteś profesjonalistką. Wręcz przeciwnie – zaszufladkują Cię w kategorii, w której na pewno nie chciałabyś się znaleźć. Na sesję nie zabieraj prześwitujących ubrań, butów z odkrytymi palcami lub ze zbyt wysokimi obcasami. Sesja biznesowa nie jest pokazem mody – tutaj nie ma miejsca na tego rodzaju kreatywność. Pamiętaj, że nawet jeśli masz świetne nogi, a za oknem upalne lato, to powinnaś zakryć je rajstopami. Zabierz ze sobą dodatkową parę. Złośliwe puszczone oczko i brak możliwości zareagowania na nie może popsuć Ci humor, co będzie trudno ukryć na zdjęciu.

Na zakończenie pamiętaj, aby spośród wszystkich eleganckich rzeczy w szafie wybrać te, w których się dobrze czujesz. Wiele osób stresuje się nieco podczas sesji zdjęciowej, a wymuszony i niewygodny ubiór będzie potęgować złe wrażenia. Wybierz ulubiony kostium, uśmiechnij się lekko, a resztą zajmie się fotograf!

/Skomentuj