Praktyczne rady na męską sesję biznesową

achlopik| 07 Feb 2015| 0 comments | Biznes portret

Odpowiednie ubranie na sesję zdjęciową nie ma przebrać modela za kogoś, kim nie jest, ale podkreślić jego charakter. Fotografowany nie może czuć się w stroju niepewnie, bo to od razu widać na zdjęciu. Część panów nie przyznaje się do troski o swój dobry wizerunek, ale w przypadku biznesowej sesji zdjęciowej każdemu powinno zależeć na wyglądzie. Dobrze zrobione zdjęcie nie tylko świetnie wygląda w mediach społecznościowych, ale także jako część podpisu np. pod artykułem eksperckim. Zdecydowanie dodaje to pewności siebie. Dobrze dobrane ubrania mogą dodać lub ująć lat, zaprezentować kogoś jako poważnego człowieka lub wręcz przeciwnie – osobę, z którą nie ma sensu rozpoczynać rozmowy o prawdziwym biznesie. O całości wizerunku świadczą nawet drobiazgi – zadbany mężczyzna zna rolę zegarka, czy spinek do mankietów. Z kolei dobry stylista potrafi wkomponować je w spójny, biznesowy wygląd.

Czy garnitur musi być czarny, a jego uzupełnieniem tylko biała koszula?
Zdecydowanie nie! Klasyczne szarości, czy granaty zawsze będą jednocześnie proste i eleganckie. Wybierając koszulę na sesję, sięgnij raczej po gładki model, bez pasków, prążków, czy innych wzorów, które na zdjęciu mogą źle wypaść (zwłaszcza te najdrobniejsze). Dobierz do niej dopasowany kolorystycznie krawat, a jeśli nie możesz się zdecydować na jeden, weź ze sobą kilka. Efekty zmian zobaczysz na kolejnych fotografiach. Pamiętaj, że krawat i tak będzie rzucał się w oczy, ponieważ najczęściej swoją tonacją kontrastuje z resztą ubioru. Do pokrowca zabierz jeszcze dodatkową koszulę na wszelki wypadek i jednorzędową, klasyczną marynarkę.

Jakieś dodatki?
O ile w przypadku kobiet, liczy się głównie biżuteria, to w przypadku panów mówimy o butach, pasku, zegarku, a nawet okularach. Staraj się wybrać akcesoria w tym samym kolorze. Brązowe buty, srebrny zegarek, czarna aktówka i niebieskie okulary nie mogą wyglądać dobrze na zdjęciu. Jeśli zależy Ci na spójnym, eleganckim wyglądzie, wybierz rzeczy w podobnej tonacji kolorystycznej. Nawet jeśli chodzi o takie „drobiazgi” jak kolor klamry od paska i bransolety w zegarku. W dobrym stylu jest klasyczna skóra, czy srebro. Pamiętaj, że Twoje oprawki okularów także są częścią biznesowego stroju. Naturalnie tuż przed sesją zdjęciową nie namawiam Cię do wizyty u optyka i wymiany ich na biznesowe, ale w dłuższej perspektywie warto się nad tym zastanowić. Chyba, że jesteś projektantem mody albo innym specjalistą od designu. Takim wolno prawie wszystko.

/Skomentuj